Kinderen die van basisschool wisselen, scoren lager op hun eindtoetsen en krijgen een lager schooladvies. Dat geldt vooral voor kinderen met een migratieachtergrond. Goede begeleiding is noodzakelijk.
Niet alle scholen op gunstige locaties in mooie gebouwen hebben het personeel voor het uitkiezen.
Weinig vrouwen en passieve vrouwen. Schoolboeken voor het vak geschiedenis bieden nog steeds een eenzijdig beeld van ons verleden.
Goed onderwijs en expliciete instructie zijn voor Paul Kirschner synoniemen.
Betalen in tijd is in de onderwijswereld gebruikelijk. Docenten gaan door dit systeem hun takenpakket op papier maximaliseren en soms proberen hun werkelijke inzet te minimaliseren.
Ronald Klemke geeft leestips. Didactief interviewde hem in september 2024 over artificiële intelligentie in het onderwijs.
In deze D to go: mogelijkheden van generatieve AI, het educatieve theater van PlayBack en Politiek in Elke Klas.
En blijf op de hoogte van onderwijsnieuws en de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen!
Inschrijven