Breinonderzoek is tegenwoordig overal, stelt neuropsycholoog Jelle Jolles. Hij maakt de balans op van tien jaar hersenonderzoek en zet meteen elf belangrijke hersenfeiten op een rij. Ook onderzoeker Sandra van Aalderen-Smeets vertelt wat de belangrijkste herseninzichten zijn die de leraar zou moeten kennen. Bekijk hier de video van haar TEDx-lezing.
Puberbrein
Een hot topic in hersenonderzoek is natuurlijk het puberbrein, waarover in de afgelopen jaren veel gepubliceerd is. In een interview met Didactief vertelde de Leidse hoogleraar Eveline Crone ons de hoofdpunten. Bijvoorbeeld waarom pubers niet in staat zijn op lange termijn te plannen, en waarom je een puber nooit lui moet noemen. In hetBenieuwd naar de rest van het artikel?
Word nu abonnee en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen op Didactief, inclusief persoonlijk profiel om artikelen makkelijk te selecteren, delen en bewaren.